معرفی سبک تک گونگ موسول

تک گونگ موسول، ترکیبی از هنرهای رزمی مطرح کشور کره جنوبی است که شامل تکواندو و هاپکیدو و همچنین در برگیرنده پیشرفته ترین حرکات و فنون سبک های رزمی و کاربردی جهان از جمله کیک بوکسینگ، کِن دو، جوجیتسو،جودو، کونگ فو، ووشو(ساندا)گراپلینگ، ژیمناستیک، تریکینگ و سلاح های رزمی و نظامی می باشد.

این سیستم رسمی مدرن در سال ۱۹۷۸ در کره جنوبی تاسیس شده و در سال ۱۹۸۰ توسط استاد بزرگ نوان پارک جهت توسعه ی دفاع شخصی و هنر های رزمی، به وزارت دفاع ملی کره جنوبی  معرفی گشت.

تک گونگ موسول در سال ۱۹۸۱ به عنوان تنها هنر رزمی نظامی رسمی نیروهای ویژه و تکاور کره جنوبی پذیرفته شد. این سبک برای افراد نظامی و دست اندرکاران امنیتی، سبکی بسیار ایده آل و کامل است. در این سبک هنرهای فردی بسیاری دیده میشود و گستردگی این هنر بی نهایت است. در سبک تک گونگ موسول هنرجو با تمامی هنرهای رزمی سرو کار دارد. این سبک شامل کلیه سلاح های رزمی و نظامی می باشد که برای افراد نظامی بسیار لازم وضروری است. در واقع با فعالیت در این سبک، هنرجو یک رزمی کار تمام عیار با تمامی خلاقیتها ساخته میشود تا بتواند یک هنرمند در زمینه رزمی و یک مدافع در مقابل دشمنان میهنمان باشد. در حال حاضر کشور های زیادی در جهان در این هنر فعالیت میکنند که از شهریور ۱۳۹۴ ایران هم با نمایندگی استاد مهدی نمازی به این کشورها پیوست.